Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

Відділом з питань контролю за додержанням законодавства про працю Управління інспекції та контролю Броварської міської ради Київської області паралельно з Броварським міськрайонним центром зайнятості Київської області, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед підприємців щодо можливості отримання коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Отримання допомоги по частковому безробіттю на час карантину передбачена ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067. Практичні ж нюанси її отримання затверджені № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». 

Тепер роботодавець і ФОП можуть звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.

Крім того, Законом № 591 до переліку осіб, які можуть звернутися по допомогу, додали ФОП. І тут вони можуть виступати і як роботодавці (тобто оформити таку допомогу для виплати її своїм працівникам), і як застраховані особи (тобто оформити таку допомогу на себе).

Допомога по частковому безробіттю на період карантину, зокрема, надається:

  • ФОП, який є застрахованою особою - із розрахунку двох третин бази нарахування ЄСВ. База нарахування розраховується виходячи із середнього розміру місячної бази нарахування єдиного соцвнеску за рік, що передує року звернення, відповідно до звіту з ЄСВ (додаток 5);

  • ФОП, які є застрахованими особами, та звільнені від сплати ЄСВ - з розрахунку двох третин розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Розмір зазначеної допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати.

Сума допомоги надається роботодавцям, у тому числі ФОП, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину в разі сплати роботодавцем або ФОП, який є застрахованою особою, ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

У разі прийняття рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину фізичній особі — підприємцю, який є застрахованою особою, договір з такою особою не укладається.

У разі прийняття рішення про відмову в наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дати прийняття такого рішення письмово повідомляє про нього роботодавцю/ФОП, який є застрахованою особою, з обґрунтуванням причин відмови. 

Для отримання допомоги роботодавець або ФОП, який є застрахованою особою, має звернутися до Броварського міськрайонного центру зайнятості. Більш детальна інформація стосовно пакету документів на сайті Державної служби зайнятості: https://is.gd/Ueacs6

Коментарі