Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

24.01.2013

На виконання "Національного плану дій щодо запровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка. Ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року №187, а також відповідних планів Уряду та Міністерства, Головним Управлінням МВС України в Київській області та Управлінням ДАІ Київської області з метою створення комфортних умов для населення  у сфері реєстраційно-екзаменаційної роботи, проведено наступну роботу:

- отримання громадянами постійного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу без попередньої видачі тимчасових реєстраційних талонів;

- можливість здійснення реєстраційних операцій із автомототранспортом незалежно від місця реєстрації (проживання) власника та регіону реєстрації транспортного засобу;

- процедуру прямої перереєстрації транспортного засобу з одного власника на іншого;

- збереження номерного знаку за транспортним засобом та його власником у межах одного регіону.

Також, відповідними постановами Кабінету Міністрів України та змінами до деяких законів України  відмінено:

- обов’язкову здачу іспитів при відновленні втраченого посвідчення водія;

- обов'язкове експертне дослідження транспортних засобів під час їх реєстрації;

-  проведення оцінки вартості транспортних засобів під час їх реєстрації;

- пред’явлення транспортного засобу при його перереєстрації у зв’язку зі зміною місця проживання власника та при відновленні втрачених або зіпсованих документів на транспортний засіб.

У квітні минулого року набрали чинності зміни до статті 34  Закону України «Про дорожній рух», якими заборонено відмовляти у проведенні державної реєстрації (перереєстрації), знятті з обліку транспортного засобу у разі, коли їх власники мають заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення у сфері безпеки дорожнього руху.

З грудня 2012 року відмінено сплату 3 % податку до пенсійного фонду України з транспортних засобів, які були раніше зареєстровані на території України.

Водночас скасовано 25 % націнку на спеціальну продукцію, вдвічі скорочено кількість платних послуг, що надаються підрозділами ДАІ, а також майже в двічі зменшено розміри їх оплати.

Практично завершився процес внесення існуючих інформаційних даних до розробленої Національної автоматизованої інформаційної системи департаменту Державної автомобільної інспекції та її інтегрування з інформаційними системами Міністерства юстиції України (по лінії виконавчої служби), Державної митної служби України тощо. Зазначена система об’єднує в собі практично усі напрямки діяльності Державтоінспекції, що в цілому сприятиме підвищенню ефективності роботи служби та обслуговування громадян.

Завдяки запровадженню НАІС на території Київської області в усіх підрозділах  реєстраційно - екзаменаційної роботи ДАІ (їх на території області-17) обслуговування громадян здійснюється за принципом «єдиного вікна». Тобто, будь-який громадянин України, незалежно від місця реєстрації в будь якому РЕР ДАІ Київської області може зняти з обліку або провести реєстрацію (перереєстрацію) транспортного засобу, який належить йому.  

З метою створення комфортних умов для людей на сайті Управління ДАІ розміщена вся необхідна корисна інформація щодо послуг які надають працівники ДАІ Київської області. Населення області постійно інформується через ЗМІ про зміни в законодавчій базі, про стан аварійності на обслуговуваній території, про заходи які вживаються правоохоронними органами щодо її зменшення, про розкриття злочинів працівниками міліції та про акції які проводить ДАІ.

Коментарі