Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

Інформуємо співвласників багатоквартирних будинків, що з введенням у дію 10.06.2018 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-VІІІ (далі – Закон) норми попереднього Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 № 1875-IV, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління будинком, спорудою або групою будинків, ремонту приміщень, будинків, споруд втратили чинність.

На даний час чинне законодавство визначає житлову послугу, як послугу з управління багатоквартирним будинком (п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону). Надання житлових послуг здійснюється виключно на договірних засадах (ст. 12 Закону). Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, умови якого повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України (ст. 11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»).

Ураховуючи вищевикладені законодавчі норми, виконавчими органами Броварської міської ради був затверджений Типовий Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком у місті Бровари Київської області, оприлюднений 19.11.2019 на офіційному веб-сайті Броварської міської ради в підрозділі «Рішення виконкому»/ «Документи»  (/documents/32573.html).

Вказаний договір направлений на забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку, надання необхідного рівня та якості житлових послуг мешканцям та відповідно збільшення кількості послуг, що тягне зростання вартості обслуговування. У договорі визначені реальні механізми впливу співвласників на процес надання житлових послуг, здійснення контролю за його виконанням, як зі сторони споживачів (співвласників, мешканців будинку), так і зі сторони органів місцевого самоврядування в межах наданих їм законом повноважень.

З метою забезпечення управління об'єктами житлово-комунального господарства, здійснення їх належного утримання та ефективної експлуатації, виконавчий комітет Броварської міської ради оголосив конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласники якого не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком. Конкурс відбудеться 21 лютого 2020 року. Вже у квітні броварчани отримають за березень НОВІ платіжки з новою ЦІНОЮ за послуги з управління багатоквартирним будинком.

Враховуючи вимоги Закону, призначення управителя багатоквартирного будинку здійснюється за результатами конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку у місті Бровари відповідно рішеня виконавчого комітету Броварської міської ради від 14.01.2020 №13 «Про внесення змін в Додаток до рішення виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області від 19.11.2019 № 1220».  За таких умов ціна на послугу з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу з призначення управителя - на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлова послуга – це послуга з управління багатоквартирним будинком.

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення.

 

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:

1. ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЕРЕЛІК ПОСЛУГ утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, у тому числі: 

1) прибирання прибудинкової території;

2) прибирання сходових кліток;

3) прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі;

4) технічне обслуговування ліфтів;

5) обслуговування систем диспетчеризації;

6) технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого водопостачання, холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання, зливової каналізації та ліквідація аварій у внутрішньобудинкових мережах;

7) дератизація;

8) дезінсекція;

9) обслуговування димових та вентиляційних каналів;

10) прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами;

11) технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення;

12) технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових газових систем, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності).

2. Купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку (освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води, іншого спільного  майна; енергопостачання ліфтів).

3. Поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

4. Винагороду управителю.

Рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області визначена уповноважена особа для підписання від імені співвласників багатоквартирного будинку Договору з управителем, обраним за результатами конкурсу, про надання послуги за кожним багатоквартирним будинком

Вивезення побутових відходів у місті Бровари стане окремою комунальною послугою і буде виведена з переліку послуг утримання будинків і прибудинкових територій. Окрема послуга створить економічно збалансовану систему збирання сміття, дозволить виконавцю послуг зі збирання та вивезення ТПВ укладати прямі договори з співвласниками (власниками). Вже у квітні броварчани отримають окремі платіжки за березень за послуги з поводження з побутовими відходами.

Коментарі