Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

версія для друку

 Додатковий проект 18

 БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

РІШЕННЯ

 

Про звернення депутатів Броварської міської ради Київської області до Верховної Ради України, Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроекту №2231, який спрямований на збереження зарахування надходжень акцизу з пального до бюджету міста

 

Відповідно до Конституції України, статей 42, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 13, 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, Броварська міська рада Київської області

 

ВИРІШИЛА:

  1. Прийняти звернення депутатів Броварської міської ради Київської області до Верховної Ради України, Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроекту №2231, який спрямований на збереження зарахування надходжень акцизу з пального до міського бюджету (додається).
  2. Доручити секретарю Броварської міської ради Київської області направити звернення до Верховної Ради України, Міністерства фінансівУкраїни.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на міського голову Сапожка І. В.

 

 

Міський голова                                                                                                                                 І.В. Сапожко

 

 

Від __________

№ ___________

 

 

Пояснювальна записка до проекту рішення

Про звернення депутатів Броварської міської ради Київської області до Верховної Ради України, Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроекту №2231, який спрямований на збереження зарахування надходжень акцизу з пального до бюджету міста

 

4 жовтня 2019 року у Верховній раді України група народних депутатів на чолі з  Зіновієм Андрійовичем зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України ( щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» № 2231.

Цей законопроект передбачає, що частина акцизного податку з виробленого в Україні пального та частина акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального буде зараховуватися до місцевих бюджетів у 2020  році.

Попередній склад Уряду вніс зміни до Бюджетного кодексу України, яким відмінив надходження акцизу з пального у бюджети громад починаючи з 2020 року ( п.431 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України).

В рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального ( яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс  дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Якщо цей законопроект не буде ухвалено, з 2020 року громади щорічно будуть втрачати від 7,7 млрд. грн. на рік, що значно їх послабить, і в першу чергу, постраждають малі міста та ОТГ.

Враховуючи вищевикладене, депутатами Броварської міської ради Київської області VІІ скликання запропоновано проект звернення до  Верховної Раді України, Міністерства фінансів України «Про звернення депутатів Броварської міської ради Київської області до Верховної Ради України, Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроекту №2231, який спрямований на збереження зарахування надходжень акцизу з пального до бюджету міста»

 

 

Секретар міської ради                                                                                                                       П.І. Бабич

Коментарі