Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

Броварське управління ГУ ДФС у Київській області нагадує, що для якісного обслуговування платників податків на веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) розміщено ряд електронних сервісів, користуючись якими, платники можуть заощадити власний час та кошти. Зокрема, функціонує сервіс «Електронний кабінет». 

З 22.05.2019 року набрав чинності Закон України від 16 травня 2019 року  № 2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» (далі - Закон № 2725).

Законом № 2725 норми Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс) приведено у відповідність до Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

Зокрема, до Податкового кодексу введено такі поняття, як «кваліфікована електронна довірча послуга», «кваліфікований надавач електронних послуг», «кваліфікаційний електронний підпис чи печатка», «кваліфікована електронна позначка часу», «кваліфікований сертифікат відкритих ключів».

Крім того, визначено, що єдиною підставою для відмови у проходженні електронної ідентифікації платника податків в електронному кабінеті є недійсність кваліфікованого електронного підпису такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа.

Єдиною підставою для відмови у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі є недійсність кваліфікованого електронного підпису чи печатки такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа, за умови що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.

Єдиний в Україні кваліфікований  надавач електронних довірчих послуг, який надає  електронні довірчі послуги юридичним та фізичним особам на безоплатній основі, - це Акредитований центр сертифікації ключів  Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, представник якого надає дані послуги в кабінеті №1 ЦОП Броварської ДПІ за адресою: м. Бровари, вул. Київська буд.286.

Коментарі