Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

За минулий тиждень Броварським МРВЛД отримано 74 термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані. 

Не зареєстровано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

 

Грип та ГРВІ

На звітному тижні на грип та ГРВІ захворіло 600 осіб, із них 69,9% діти (416 випадків). Інтенсивний показник захворюваності становить 449,8  на 100 тис. населення,  що нижче на 45,1% від епідемічного порогу.

Госпіталізовано 8 хворих  на грип та  ГРВІ,  в тому числі дітей до 17 років – 7 осіб.

Гастроентероколіти – 16 випадків, дітей - 14, неорганізованих – 9, та 2 дорослих, на стаціонарному лікуванні знаходиться  8 хворих. Захворівші  епідеміологічно не пов’язані між собою.

Серед захворівших 5 організованих  дітей, що  відвідують ДНЗ «Джерельце» - 2 випадки, СШ №7, ЗОШ №9, №10 - по одному випадку. 

Захворювання дітей не пов’язане з харчуванням у навчальних закладах. В ДНЗ «Джерельце» реєструються випадки ротавірусної інфекції, підтверджені лабораторно.

Сальмонельоз – 2 випадки, дорослі 40 і 80 років, діагноз підтверджений лабораторно, хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні. 

Керівникам дитячих закладів надано рекомендації щодо проведення протиепідемічних заходів  на час інкубаційного періоду (введення режиму дезінфекції при вологому прибиранні  приміщень, митті столового посуду, іграшок, обладнання, та спостереження за контактними),  проінформовано начальника управління освіти.

В інших вогнищах в  необхідних випадках  проводились епідеміологічні та лабораторні обстеження води, харчових продуктів, для пошуку джерела і факторів передачі  інфекції, та проводилась заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї  проводиться сімейним лікарем.

Туберкульоз  - 2 випадки, один  хворий  з відкритою формою туберкульозу  легень, МБТ +, тобто заразний,  (дорослий 42 роки, не працює).  Другий хворий із закритою формою туберкульозу, МБТ-, (дорослий, 34 роки, не працює). Обидва випадки захворювань виявлені при звернені за медичною допомогою.

У вогнищі туберкульозу  фахівцями лабораторного відділу проведена заключна дезінфекція та санітарно-освітня робота. Спільно з лікарем-фтизіатром складено плани оздоровлення вогнища, де проживає хворий з відкритою формою туберкульозу легень. Контактні по сім’ї  взяті на диспансерний облік, рентгенфлюрографічно і лабораторно обстежені, призначено профілактичне лікування.    

Кір - 30 випадків,  дорослих – 13 випадків, дітей – 17, неорганізованих – 11, організованих – 6 (СШ№7, НВК  по 2 випадки, ЗОШ №2, №9 по одному випадку.

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі дорослі не щеплені проти кору, одна дитина не повністю щеплена, а решта 16 дітей не вакциновані проти кору. На стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходиться  16 хворих, а 14 лікуються амбулаторно. 

З початку року у  місті  зареєстровано 330 випадків кору, із них 158 дітей, що становить 47,8%. За даними моніторингу це самий високий рівень захворюваності на кір у місті за останні 20 років.  Медичні заклади міста достатньо забезпечені вакциною  для проведення щеплень проти кору.

В зв’язку з неблагополучною епідемічною ситуацією у місті Бровари по захворюваності на кір, лабораторний відділ рекомендує:

Медичним працівникам освітніх закладів (ДНЗ,ЗОШ),  провести моніторинг  медичної документації «Карт профілактичних щеплень» ф.063/0 і всіх не щеплених, або не повністю щеплених дітей проти кору,  негайно  направити до своїх дільничних педіатрів для проведення щеплення проти кору. 

В зв’язку з неблагополучною ситуацією у місті Бровари по захворюваності на кір, дане питання   15.04.2019р. заслухано  на комісії ТЕБ та НС міста і прийняті пропозиції по профілактиці кору для медичних та освітніх закладів. 

Вітряна віспа –  15  випадків, всі діти, неорганізованих – 4,  організованих – 11 (ЗОШ №2 – 7 випадків, ЗОШ №3 – 2, ДНЗ «Казка», «Ялинка» по одному випадку).  Всі хворі лікуються  амбулаторно.

Завідувачам ДНЗ, директорам шкіл надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладах, направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань, а також проінформовано начальника управління освіти.        

            

Зооантропонозні захворювання.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося  дев’ять  мешканців.  

Покус, який стався  по вул. Миколаївська, невідомою бродячою собакою, тому  потерпілому,   призначене стаціонарне антирабічне лікування проти сказу. Решта покусаним відомими тваринами   антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за  тваринами, яке проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів

 

ІІ. Моніторингові дослідження.

1. Згідно Плану моніторингових досліджень на 2019 рік фахівцями відділу

було проведено візит до ДНЗ «Перлинка», де було проведено відбір для лабораторних досліджень обіду, харчових продуктів на мікробіологічні та санітарно-гігієнічні показники, гігієнічних змивів, проведено раптове обстеження персоналу на кишкове бацилоносійство.

Відхилень від  гігієнічних нормативів не виявлено.

 

2. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 15 - 17 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.

Коментарі