Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

 

Кліщ може занести в організм людини збудників небезпечних хвороб - кліщового енцефаліту чи кліщового  бореліозу (хвороби Лайма).

Після прогулянки в парку, лісі оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщі. Найчастіше кліщ обирає ніжні частини шкіри (під пахвами, у паху, біля вух, на голові).

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, та навіть до інвалідності.

 

Як уберегтися від небезпечних кліщів? 

Під час відвідування парку, лісу бажано  покривати голову головним убором і одягати одяг з довгими рукавами. Штани бажано одягати з тісними манжетами, які перешкоджають доступ до тіла кліщів.

Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, які відлякують кліщів — репеленти: загальновідомий бальзам “Зірочка”, аерозолі, ароматичні олії: гвоздикову, анісову, кедрову, піхтову для змащування відкритих ділянок тіла.

 

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно:  повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою. 

Коментарі