Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

версія для друку

 БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ 

РІШЕННЯ

 

Про затвердження Міської програми оформлення права власності на нерухоме майно територіальної громади м.Бровари на 2019-2020 роки

 

 

На виконання Закону України  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», керуючись пунктом 22 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку і постійної комісії з питань комунальної власності,  приватизації, житлово-комунального господарства та благоустрою, міська рада:

  

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Міську програму оформлення права власності на нерухоме майно територіальної громади м.Бровари на 2019-2020 роки (далі – Програма), що додається.

2. Доручити управлінню з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради Київської області провести заходи з реєстрації права власності на нерухоме майно, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м.Бровари, вказане в додатку 1 до Програми, у відповідності до чинного законодавства.

3. Фінансовому управлінню Броварської міської ради Київської області проводити фінансування Програми в межах коштів, затверджених в бюджеті міста на поточний рік, згідно з додатком 2 до Програми.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Голубовського Г.П.

 

 

Міський голова                                                                                    І.В.Сапожко

 

 

м.Бровари

від 20 грудня 2018 року

№ 1170-50-07

 

Затверджено

рішенням Броварської міської ради Київської області

від 20.12.2018 р.

                                                                     №1170-50-07

 

 

 

МІСЬКА ПРОГРАМА

оформлення права власності

на нерухоме майно територіальної громади

м.Бровари на 2019-2020 рік

 

 

 

м.Бровари

2018

 

 

 Міська програма оформлення права власності

на нерухоме майно територіальної громади

м. Бровари на 2019-2020 рік

 

І.Мета та загальні положення Програми

 

         Комунальна власність – найважливіша складова матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування. З усіх джерел зростання добробуту територіальних громад їй належить особлива роль, оскільки можливість примноження прибутків від використання об'єктів комунальної власності і, передусім, від використання нерухомого майна, залежатиме лише від рівня ефективності управління цим майном і майновими правами.

    Нерухоме майно є реальним багатством територіальної громади міста. Його використання ґрунтується на поєднанні принципів економічної ефективності та соціальній відповідальності органу місцевого самоврядування щодо забезпечення життєдіяльності міста і соціально-економічних інтересів населення. Крім того, включення нерухомого майна територіальної громади до цивільного обігу є неодмінною умовою залучення інвестицій шляхом надання гарантій інвесторам за рахунок реальних активів, що характеризуються певними економічними показниками - вартістю та ліквідністю, а також правовим режимом об’єктів комунальної власності. В результаті ситуації, що склалася, права комунальної власності на нерухоме майно територіальної громади м. Бровари в більшості випадків не зареєстровані у встановленому законом порядку. Це ускладнює розпорядження майном та забезпечення його правового захисту.

         Для дотримання вимог чинного законодавства та повноцінного розпорядження об’єктами права комунальної власності в інтересах територіальної громади м. Бровари, необхідно вжити заходи щодо оформлення права власності  на об’єкти нерухомого майна територіальної громади м. Бровари та внесення відповідної інформації в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

         Міська програма «Оформлення права власності на нерухоме майно територіальної громади м. Бровари на 2019-2020роки» призначена для  оформлення права власності на об’єкти нерухомості, що відносяться до комунальної власності територіальної громади м. Бровари та  розроблена на виконання Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та статей 316,317,319 та 327 Цивільного кодексу України.

            Головною метою Міської програми є здійснення заходів , направлених на поетапне оформлення права власності територіальної громади м. Бровари на нерухомі об’єкти комунальної власності у встановленому законодавством порядку для розпорядження комунальним майном та забезпечення захисту майнових прав територіальної громади м. Бровари.

 

IІ. Основні заходи, спрямовані

на забезпечення реалізації Програми

 

№ з/п

Зміст заходів

Виконавці

Термін виконання, роки

1.

Проведення підготовчої роботи з балансоутримувачами по впорядкуванню технічної документації на об’єкти нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м.Бровари.

Управління з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради Київської області;

балансоутримувачі комунального майна.

2019-2020

2.

Проведення технічної інвентаризації об'єктівнерухомого майна комунальної власності територіальної громади м.Бровари

Управління з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради Київської області;

Комунальне підприємство Броварської міської ради Київської області «Броварське бюро технічної інвентаризації» та інші ліцензовані юридичні чи фізичні особи.

2019-2020

3.

Виготовлення технічних паспортів на об'єкти нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м.Бровари, згідно з додатком 1.

комунальне підприємство Броварської міської ради Київської області  «Броварське бюро технічної інвентаризації» та інші ліцензовані юридичні чи фізичні особи

2019-2020

4.

Підготовка документів та оформлення права власності за територіальною громадою м.Бровари, на об’єкти нерухомого майна, згідно з додатком 1.

Управління з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради Київської області;

Відділ реєстраційних дій Центру обслуговування «Прозорий офіс» Броварської міської ради Київської області.

2019-2020

 

ІІІ. Фінансування заходів Програми

 

         Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок місцевого бюджету, згідно з додатком 2.

 

IV. Очікувані результати

 

         Забезпечення дотримання Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», контроль за використанням нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Бровари.

 

 

Міський голова                                                                               І.В. Сапожко

 

Коментарі