Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

 

 

Головний спеціаліст відділу профілактики та захисту прав дітей служби у справах дітей БМР КО був присутній на двох допитах неповнолітніх дітей по кримінальному впровадженню, з метою захисту законних прав та інтересів дітей.

Систематично здійснюється перевірка умов утримання дітей  у сім’ях.     За період з 19.11.2018р. по 23.11.2018р. службою у справах дітей проведено    20 обстежень житлово-побутових умов проживання дітей. Загалом станом    на 23.11.2018 року працівниками Служби проведено 421 обстеження житлово-побутових умов проживання дітей, з них 59 обстежень (інвентаризації) стану утримання житла, яке на праві власності чи користування належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня  2017 року №268 (зі змінами від 11.04.2018 року №301) «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» 02.07.2018 р. розпочато прийом заяв про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.  Станом на 23.11.2018 прийнято 48 заяв (79 дітей), з них 65 дітей отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Головним спеціалістом – психологом служби проведено 2 індивідуальних психологічних консультативних сеанси для дітей та дорослих, з проблематики:

- корекції негативних поведінкових проявів дітей.

21.11.2018 року відбулось сорок друге засідання Комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 25 питань, а саме: 

-       про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон дитині, позбавленій батьківського піклування (1 заява); 

-       про встановлення опіки над дитиною (1заява);

-       про влаштування малолітньої дитини до дитячого будинку сімейного типу (1 заява);

-       про надання дозволу на укладання договору дарування нерухомого майна право власності на яке/або право користування яким має/мають діти (1 заява);

-       про надання дозволу на укладання договору купівлі - продажу нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина (5 заяв); 

-       про надання дозволу на реєстрацію місця проживання малолітньої дитини (1 заява);

-       про визначення порядку участі у вихованні дитини тому з батьків, хто проживає окремо від дитини (6заяв); 

-       про надання висновку до суду про визначення місця проживання дитини (3 заяви);

-       про призначення відповідального за збереження майна право користування яким має дитина, позбавлена батьківського піклування   (1 – подання Служби);

-       про надання висновку до суду щодо доцільності/недоцільності позбавлення батьківських прав (1заява);

-       про взяття під соціальний супровід сімей (завершення або продовження строку соціального супроводу) – 1 подання ЦСССДМ;

-       про затвердження висновку служби у справах дітей Броварської міської ради Київської області про підтвердження місця проживання дитини для тимчасового виїзду за межі України (1заява); 

-       про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (1 заява);

-       про затвердження персонального складу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту малолітньої дитини (1 подання Служби).

За результатами Комісії буде підготовлено 16 проектів рішень на засідання виконкому Броварської міської ради Київської області, яке відбудеться 27.11.2018 року.

Станом на 23.11.2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 149 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них: 89 дітей виховуються в сім'ях опікунів чи піклувальників, 15 дітей виховуються у прийомних сім'ях, 19 дітей у дитячих будинках сімейного типу,   4 дітей перебувають в сім`ї громадян, 10 дітей в центрі соціально – психологічної реабілітації, 6 дітей влаштовано в сім’ю патронатного вихователя, 5 дітей перебуває у спеціалізованому будинку дитини м. Боярка,  1 дитина влаштована до Білоцерківського дитячого будинку-інтернату за станом здоров’я.

Також, на території міста функціонують 4 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується  21 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, та 3 особи з числа, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; функціонує  6 прийомних сімей, в яких виховуються 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених піклування, та 2 особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

З 18.09.2018 року на території міста функціонує переміщена з окупованої території прийомна сім’я, в якій виховується двоє дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Коментарі