Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою

Текст документу

версія для друку

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

 

Про розгляд депутатського запиту депутата

Броварської міської ради Зінченка М.А. до

правоохоронних органів та органів державної реєстрації

стосовно рейдерського захоплення

ПП "Виробничого підприємства "МЕТИЗ"

 

 

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 15, 21, 22, 24 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», розглянувши запит депутата Броварської міської ради Зінченка М.А. до правоохоронних органів та органів державної реєстрації стосовно рейдерського захоплення ПП "Виробничого підприємства "МЕТИЗ", Броварська міська рада


В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Підтримати депутатський запит депутата Броварської міської ради Зінченка М.А. до правоохоронних органів та органів державної реєстрації стосовно рейдерського захоплення ПП "Виробничого підприємства "МЕТИЗ" (додається).
  2. Доручити секретарю міської ради Бабичу П.І. направити депутатський запит до Броварського відділу поліції, Броварської місцевої прокуратури та управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Київській області.
  3. Запросити керівників Броварського відділу поліції та Броварської місцевої прокуратури на чергову сесію Броварської міської ради для інформування щодо фактів викладених у депутатському запиті депутата Броварської міської ради Зінченка М.А.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря ради Бабича П.І.

 

 

Міський голова                                                                                                 І.В. Сапожко

 

  

 

м. Бровари

від 16 серпня 2018 року

№ 1054-44-07

 

 

 

Додаток до рішення Броварської міської ради Київської області

від 16.08.2018 року № 1054-44-07

 

 

Начальнику Броварського

відділу поліції

підполковнику поліції

Янчинському Олегу

Віталійовичу

 

Керівнику Броварської місцевої прокуратури

Котяш Андрію Івановичу

 

Начальнику управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Київській області

Кужелєву Олегу Михайловичу

 

Депутатський запит

До мене, як до депутата Броварської міської ради Київської області, надійшла інформація від працівників ТОВ «Виробниче підприємство «МЕТИЗ» (код ЄДРПОУ 37284509,  м. Бровари, вул. Красовського, буд. 16), про рейдерське захоплення одного з промислових підприємств міста Бровари – "Виробничого підприємства "МЕТИЗ", що вже майже 10 років успішно працює на базі колишнього заводу "Торгмаш" та створює зайнятість для майже 40 осіб, не враховуючи забезпечення замовленнями постачальників  та суміжників. Підкреслюю, що мова йдеться саме про промислове підприємство, яке не просто займається перепродажем товару, а зосереджено саме на виробництві та здійснює експортні поставки продукції, у тому числі і до країн Європейського союзу.

Хронологія подій наступна:

Опис: Земляк Олександр Миколайович з моменту заснування Товариства є власником 50% статутного капіталу та його Директором. 03.08.2018 р. внесено відомості до ЄДРПОУ щодо зміни керівника Товариства на  Володкевича Андрія  Петровича. Реєстратору подані підроблені документи. Земляк О.М. участі в загальних зборах не приймав, протоколи не підписував.

 

Хронологія:

27.07.2018 р. – змінено одного з засновників Товариства на Володкевича Андрія Петровича з часткою 50% - реєстратор Гуцуляк Тетяна Віталіївна; Київська обласна філія комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області.

 

02.08.2018 р. – у відсутності директора Земляка Олександра Миколайовича, працівниками Броварської поліції проведено обшук на Товаристві. Під час обшуку працівники поліції завели на територію Товариства Володкевича Андрія Петровича, який супроводжував слідчих по всій території Товариства.

 

03.08.2018 р. –  змінено директора Товариства за підробленими документами. Замість Земляка Олександра Миколайовича призначено Володкевича Андрія Петровича – реєстратор Бондар Дмитро Іванович; Філія комунального підприємства "Результат" у Київській області.

 

07.08.2018 р. – Земляком О. М. виявлено в ЄДРПОУ зміни в відомостях про Товариство.

 

08.08.2018 р. – Броварським відділом поліції за заявою Земляка О. М. відкрито кримінальне провадження за фактом підробки документів та їх використання для здійснення реєстраційних дій щодо ТОВ «ВП «Метиз».

 

09.08.2018 р.  – до Міністерства юстиції України подано скарги Земляка О. М. про скасування реєстраційних дій про призначення директором Володкевича Андрія Петровича.

При цьому хочу зауважити, що жодне рейдерське захоплення не має навіть примарного шансу на успіх без дієвої підтримки або принаймні демонстративного невтручання з боку "правоохоронних" органів.

У цьому випадку, на превеликий жаль, маємо все це і одразу –  і неприховане втручання у господарську діяльність підприємства,   і дивну синхронізацію дій та активну підтримку рейдерів з боку Броварського відділу поліції, і бездіяльність цієї же поліції у розслідуванні фактів підробки документів та рейдерства.

Так, 26 липня 2018 року слідчий Броварського відділу поліції   Заєць під приводом розслідування кримінальної провадження, порушеного ще в  2016 році за фактом заборгованості підприємства перед постачальником сировини АрселорМіттал Кривий Ріг, яка була погашена у тому ж 2016 році, отримав ухвалу на обшук підприємства.

Чомусь обшук конче знадобилося провести саме через два роки після відкриття провадження та вирішення господарського питання щодо погашення заборгованості.

За "дивним збігом обставин" саме у цей же день, 26 липня, майбутній "директор" Товариства пан Володкевич  подав заяву про державну реєстрацію за ним частки в статутному капіталі ТОВ "ВП "МЕТИЗ", яка йому нібито безкоштовно була передана в дарунок.

Після внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру 30 липня цього року ним була подана чергова заява про внесення запису про призначення його директором Товариства, до якої був долучений Протокол загальних зборів із підробленим підписом другого учасника та багаторічного директора цього Товариства – Земляка Олександра Миколайовича.

А вже 02 серпня 2018 року, під час перебування дійсного директора підприємства пана Земляка у закордонному відрядженні, на підприємство з обшуком завітали начальник відділення та слідчий Броварського відділу Кушнарьов та Заєць, які користуючись відсутністю директора, без присутності адвоката, з чисельними процесуальними порушеннями, здійснили вилучення документів цілими теками, не переобтяжуючи себе складанням опису та не дозволили зробити копії вилучених документів працівникам підприємства.

Важливою є обставина, що на записах з камер спостереження чітко зафіксовано, що слідчі Броварського відділу поліції під час обшуку заводили на територію підприємства сторонніх цивільних осіб з характерною зовнішністю "тітушок", а також нового "директора", та силовому захопленню майна вдалося запобігти тільки через ту обставину, що на даний час права оренди на виробниче приміщення належать зовсім іншій юридичні особі.

До речі, серед вилученого цими "правоохоронцями" під час обшуку, рахується також оригінал Договору, який посвідчує заборгованість одного з колишніх співвласників підприємства, за сумісництвом державного чиновника часів Януковича та організатора рейдерського захоплення пана Гріненка, на понад один мільйон гривень, строк оплати за яким, знов таки за "дивним збігом обставин", спливав 06 серпня цього року – через чотири дні після проведення обшуку та вилучення "правоохоронцями" оригіналу Договору позики.

Зауважую, що суд вже надав оцінку діям "правоохоронців" під час обшуку, повністю відмовивши у накладенні арешту на незаконно вилучені документи та зобов'язав повернути їх власнику.

Проте головна проблема зараз полягає в тому, що слідчими  Броварського відділу поліції затягується та фактично блокується проведення досудового розслідування кримінального провадження  № 42018111130000215, зареєстрованого 08 серпня 2018 року за ознаками підроблення документів, на підставі яких було проведено незаконну зміну директора Товариства, що створює неабиякі ризики щодо подальших спроб фізичного захоплення майна підприємства та його розтрати особою, яка навіть не має зареєстрованого міста проживання на підконтрольній Україні території.

Відповідно до ст.15, 21, 22, 24 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» прошу в найкоротші терміни провести перевірки та надати письмову відповідь з наступних питань:

1/ відповідності діючому законодавству процедури та документів які було використано при зміні одного з засновників ТОВ «МЕТИЗ» на Володкевича Андрія Петровича;

2/  проведення службового розслідування з приводу дій 02 серпня 2018 року, начальника відділення та слідчого Броварського відділу поліції Кушнарьова та Зайця, які користуючись відсутністю директора, без присутності адвоката, з чисельними процесуальними порушеннями, здійснили вилучення документів цілими теками, не переобтяжуючи себе складанням опису та не дозволивши зробити копії вилучених документів працівникам підприємства. Також дати пояснення з приводу вилучення оригіналу Договору, який посвідчує заборгованість одного з колишніх співвласників підприємства, за сумісництвом державного чиновника часів Януковича та організатора рейдерського захоплення пана Гріненка.

3/ термінів проведення досудового розслідування кримінального провадження  № 42018111130000215, зареєстрованого 08 серпня 2018 року;

4/  необхідності притягнення до встановленої законом відповідальності осіб винних в  порушеннях закону викладених в цьому запиті.

Також прошу керівників Броварського відділу поліції та Броварської місцевої прокуратури бути присутніми на черговій сесії Броварської міської ради і особисто доповісти по фактах порушень перерахованих в цьому запиті.

 

 

 

Депутат Броварської міської ради                                                                      М.А.  Зінченко

 

15.08.2018р.

 

Коментарі