Маєш право знати - Бровари
Ця версія документу є найновішою Переглянути інші версії »

Текст документу

07.07.2015

Аналізуючи санітарно - епідеміологічну ситуацію за попередні роки по Броварському району, необхідно відмітити, що ріст захворюваності на кишкові інфекційні захворювання в попередні роки припадає на літній період.

В ході епідеміологічного розслідування випадків захворювання встановлено, що ймовірними причинами зараження є недотримання правил особистої гігієни та вживання неякісних харчових продуктів. Випадки захворювань пов'язані з порушеннями правил особистої гігієни в процесі приготування та споживання страв. До переліку харчових продуктів, споживання яких привело до захворювання входять немиті овочі та ягоди, молочні та м'ясні вироби, салати, які зберігались без холоду, ранні дині та кавуни.

Отож Ваше здоров'я і здоров'я Ваших дітей знаходиться в Ваших руках і залежить від дотримання елементарних гігієнічних правил та навиків профілактики кишкових інфекцій: миття рук з милом після перебування на вулиці та відвідування туалету повинно стати звичкою для дітей та дорослих. Овочі, фрукти, зелень та ягоди потрібно ретельно мити перед споживанням. М'ясо та риба повинні бути достатньо термічно оброблені, продукти, що швидко псуються - потрібно зберігати в холодильнику. Необхідно ретельно контролювати продукти харчування, які вживає дитина. Чим уважніше батьки слідкуватимуть за тим, що може потрапити до рота малюку, починаючи з їжі та закінчуючи іграшками, тим менше шансів у дитини захворіти гострою кишковою інфекцією.

Звертайте увагу на умови зберігання та терміни реалізації харчових продуктів, перед тим як хочете купити.

Ще кілька порад , які Вам допоможуть у побуті:
-Не використовуйте для пиття, приготування страв та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
-Не вживайте незнайомі гриби, ягоди, трави тощо.
-Не беріть у дорогу продукти, що швидко псуються.
-При організації різноманітних масових застільних заходів, на відпочивках у непристосованих умовах виключте з меню м'ясні та рибні салати, м'ясні заливні страви, паштети, кремові кондитерські вироби, замініть їх свіжими овочами та фруктами, продуктами, які не вимагають особливих умов зберігання.
-Не готуйте продукти з запасом, в разі повторного споживання піддайте повторній термічній обробці. Зберігання виготовленої страви без холоду не має перевищувати 2 години.
-При споживанні овочів та фруктів їх необхідно добре промити питною водою, якщо їх споживають діти, обов'язково обдайте окропом. .
-Перед приготуванням їжі, та і перед її споживанням обов'язково мийте руки з милом, не забувайте це робити і після відвідування туалетів.
-Оберігайте продукти від мух, адже вони є перенощики інфекційних хвороб.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання ( спільними ознаками є нудота, блювання, біль в животі, головний біль, озноб, загальна слабкість, інколи підвищення температури тіла) терміново звертайтесь до найближчої  лікувальної установи або викличте швидку допомогу.

Версії документу

Коментарі